menu

pixelshark

AGENCJA
                        KREATYWNA
I interaktywna

pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark
strony www strony www strony www strony www strony www strony www
sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe
blockchain
blockchain

Aplikacje mobilne – kiedy przestały być rozrywką?

W czasach, kiedy niemal każdy człowiek posiada telefon komórkowy, tablet, bądź nawet kilka urządzeń, przydatne aplikacje mobilne towarzyszą nam na co dzień. Niektóre z nich uruchamiamy co kilka godzin, podczas gdy innych w ogóle nie wyłączamy. Dlaczego są one tak bardzo popularne? Sprawdźmy!

Aplikacje mobilne – dlaczego warto je mieć?

Pierwsze aplikacje na telefon miały bardzo skromne – w porównaniu do dzisiejszych – funkcjonalności. Były to m.in. proste gry z minimalistyczną szatą graficzną. Traktowano je jako krótki przerywnik od codzienności. Od tamtych czasów wiele się jednak zmieniło. Dziś przydatne aplikacje mobilne to m.in. lokalizatory dzieci czy różnego rodzaju komunikatory. Te pierwsze pozwalają sprawdzić położenie telefonu naszej pociechy, gdy przebywa ona poza domem. Drugie umożliwiają natomiast swobodną rozmowę (również w trybie wideo) z członkami rodziny lub znajomymi, nawet jeśli ci znajdują się na drugim końcu świata. Wystarczy mieć dostęp do Internetu, natomiast nie trzeba pokrywać wielkich rachunków, jak to było przy „zwykłych” połączeniach telefonicznych. Przydatną aplikacją jest także kalendarz z przypomnieniami, w którym możemy zapisać m.in. termin wizyty u dentysty czy wywiadówki w szkole. Różnego rodzaju aplikacje ułatwiają życie oraz zwiększają bezpieczeństwo nasze i naszych rodzin (np. informacje o wypadkach i utrudnieniach w programach do nawigacji). Niektóre z nich pozwalają także zaoszczędzić pieniądze, dostarczając informacji o promocyjnych ofertach lub dając możliwość skorzystania z programów lojalnościowych.

Aplikacje mobilne dla firm – dlaczego doskonale się sprawdzają?

Kolejną grupę stanowią firmowe aplikacje mobilne. Dlaczego warto je wdrożyć w swoim biznesie? Zanim odpowiemy na to pytanie, zwróćmy uwagę, że pod tym pojęciem mogą się kryć przynajmniej dwa różne typy programów.

Pierwsze to takie, które obsługują pracownicy firmy – mogą oni rejestrować zamówienia klienta, umieszczać w bazie danych cenne informacje, składać zamówienia itd. Dzięki temu każda ważna informacja jest od razu dostępna w całej firmie, a ta przestaje być zależna od papierowego obiegu dokumentów, a więc poczty czy kuriera. Kierownictwo od razu widzi wyniki sprzedaży czy zgłoszenia od pracowników, którzy obsługują reklamacje.

Drugi typ firmowych aplikacji to te, z których korzysta bezpośrednio klient. Może on więc pozyskać interesujące go informacje, a nawet złożyć zamówienie o każdej porze dnia – również wtedy, gdy w siedzibie firmy nie ma żywej duszy. To dość duża przewaga konkurencyjna, pozwalająca wyprzedzić rywali, prowadzących obsługę jedynie poprzez tradycyjne kanały. Jeżeli firma posiada funkcjonalną i sprawnie działającą aplikację mobilną, po pewnym czasie klient staje się mocno „zżyty” z takim systemem i jego motywacja do sprawdzania konkurencyjnych ofert znacząco spada.

Polecane aplikacje mobilne w zakresie zdrowia

O tym, że mobilne aplikacje to nie tylko gry i rozrywka mogą nas też przekonać programy zaprojektowane z myślą o zdrowiu. Potrafią one liczyć kroki w ciągu dnia, a także gromadzą dane dotyczące odbytych treningów. Wpisuje się do nich także m.in. ilość wypitych płynów, co pozwala kontrolować poziom nawodnienia organizmu. Nie dziwi więc fakt, że są to powszechnie polecane aplikacje mobilne. Niektóre z nich potrafią też odbierać dane ze specjalnych opasek, wyposażonych m.in. w pulsometr. W ten sposób możemy monitorować przebieg treningu oraz jego efektywność.

Jak widzisz, obecnie programy cieszą się dużą różnorodnością i mają szerokie zastosowanie, wiele firm decyduje się także na wprowadzanie swoich, wiedząc, że będzie to spore ułatwienie dla ich klienta. Aplikacja mobilna może przynieść wiele pozytywnego firmie, jak i klientowi, dlatego nie zastanawiaj się i zainwestuj we własną, która wyróżni Cię na tle konkurencji!

Software house PixelShark

Strona internetowa to świetny sposób na zareklamowanie własnej firmy. Jest ona tak samo ważna, jak popularne dziś prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Dlatego nasza agencja interaktywnaw Łodzi oferuje stworzenie witryny nowoczesnej, która przyciągnie potencjalnych klientów i będzie przygotowana do późniejszych działań związanych z pozycjonowaniem, czyli SEO.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, a co za tym idzie – zwiększy się świadomość o istnieniu Twojej działalności. Warto jest zatem postawić na stronę www wykorzystującą najnowsze technologie i modne szaty graficzne, co spowoduje stały napływ klientów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.