menu

pixelshark

AGENCJA
                        KREATYWNA
I interaktywna

pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark
strony www strony www strony www strony www strony www strony www
sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe
blockchain
blockchain

Dlaczego duplikacja treści w Twoim sklepie będzie niebezpieczna

Wielu właścicieli stron internetowych popełnia błędy związane z duplikacją treści, szczególnie w odniesieniu do opisów produktów sklepu internetowego. Czym jest duplicate content i jakie są jego skutki? Dlaczego duplikacja treści w sklepie internetowym jest niebezpieczna? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Czym jest duplikowanie treści?

Duplikowanie treści (duplicate content) to zjawisko związane z treściami pojawiającymi się na stronach internetowych. Jak wskazuje sama nazwa, występuje wtedy, gdy ten sam tekst zostaje powielony (mówiąc inaczej: duplikowany) w kilku miejscach w sieci.

Duplikowanie treści możemy podzielić na:

  • zewnętrzne

Rodzaj ten polega na tym, że ten sam tekst pojawia się na różnych stronach internetowych. W kontekście Twojego e-sklepu taki błąd może wystąpić, gdy np. skopiujesz opis danego produktu z witryny jego producenta i umieścisz go na swojej stronie.

  • wewnętrzne

Występuje wtedy, gdy taka sama treść pojawia się o obrębie jednej witryny, np. na różnych jej podstronach. Przykładem duplikacji wewnętrznej może być umieszczenie w sklepie internetowym identycznego opisu dla tych samych produktów, ale sprzedawanych np. w innych kolorach lub rozmiarach.

Duplikowanie treści – skutki dla sklepu internetowego

Duplikowanie treści może być dla Ciebie niekorzystne, przede wszystkim z punktu widzenia widoczności Twojej witryny w sieci. Algorytmy wyszukiwarki Google pozycjonują wyżej serwisy, które zawierają unikatowe i wartościowe dla użytkowników teksty. Gdy Google wytropi duplicate contnent, to może uznać, że jest to próba manipulacji oraz oszukania użytkowników. W konsekwencji Twoja strona może spaść w wynikach wyszukiwania lub nawet zostać całkowicie z nich usunięta.

Duplikowanie treści może nieść też za sobą skutki prawne. Skopiowanie tekstów cudzego autorstwa na swoją stronę internetową bez podania źródła to plagiat. Takie naruszenie prawa będzie związane z odpowiedzialnością karną i cywilną (osoba od której skopiowałeś treści, może zażądać od Ciebie zapłaty odszkodowania).

Jak tworzyć opisy produktów sklepu internetowego?

Opis asortymentu w e-sklepie warto zacząć od nadania odpowiedniej nazwy swoim produktom. Dobra nazwa pełni zarówno funkcję informacyjną, jak i poprawia widoczność danego towaru w wyszukiwarce internetowej. Zacznij od zgromadzenia wszystkich dostępnych wiadomości o produkcie. Potem dokonaj selekcji tych treści oraz umieść w nazwie tylko te najważniejsze z punktu widzenia klienta. Bardziej szczegółową specyfikację należy umieścić w rozszerzonym opisie konkretnego towaru.

Postaw na oryginalnie stworzone treści. Każdy produkt na Twojej stronie internetowej powinien mieć swoją unikalną charakterystykę. Postaraj się pisać prostym językiem. Pamiętaj też, że na Twoją stronę internetową mogą trafić zarówno osoby znające branżę i specyfikę Twoich produktów, jak i osoby nieobeznane, dla których tematyka Twojego asortymentu będzie całkowicie nowa.

Oryginalność treści – zalety dla sklepu internetowego

Dobrze napisany i unikalny opis produktu w sklepie internetowym sprowadza na stronę więcej klientów z wyszukiwarki Google. Odpowiednie przedstawienie asortymentu ma również wpływ na to, czy przekonasz klienta do zakupu w Twoim e-sklepie. Dlatego warto inwestować w orygilane treści na swojej witrynie. Jeśli sam nie jesteś w stanie stworzyć opisów, to postaw na firmy zajmujące się tworzeniem treści, które mają doświadczenie w branży!

Software house PixelShark

Strona internetowa to świetny sposób na zareklamowanie własnej firmy. Jest ona tak samo ważna, jak popularne dziś prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Dlatego nasza agencja interaktywnaw Łodzi oferuje stworzenie witryny nowoczesnej, która przyciągnie potencjalnych klientów i będzie przygotowana do późniejszych działań związanych z pozycjonowaniem, czyli SEO.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, a co za tym idzie – zwiększy się świadomość o istnieniu Twojej działalności. Warto jest zatem postawić na stronę www wykorzystującą najnowsze technologie i modne szaty graficzne, co spowoduje stały napływ klientów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.