menu

pixelshark

AGENCJA
                        KREATYWNA
I interaktywna

pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixel shark
pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark pixelshark
strony www strony www strony www strony www strony www strony www
sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe sklepy internetowe
blockchain
blockchain

Jak odpowiednio zoptymalizować Twoją stronę internetową?

Obecność w Internecie to w dzisiejszych czasach jeden z podstawowych sposobów pozyskiwania klientów w wielu różnych branżach. Nie dziwi więc fakt, że optymalizacja strony pod Google to zagadnienie wzbudzające zainteresowanie licznych przedsiębiorców. Na czym należy się skoncentrować, rozpoczynając ten proces? Przekonajmy się.

Szybkość ładowania strony

Optymalizacja strony internetowej to m.in. ograniczenie zbędnego kodu oraz odpowiednia kompresja plików graficznych. Dotyczy to zwłaszcza starszych witryn, które zostały stworzone wiele lat temu – zgodnie z wówczas obowiązującymi standardami, ale nie przystające do dzisiejszych. Dostosowanie do aktualnych trendów w kodowaniu stron pozwoli przyspieszyć czas ładowania witryny, co wpłynie zarówno na pozytywną reakcję użytkowników, jak i wyszukiwarki internetowej.

Mapa strony (sitemap)

Stworzenie mapy strony pozwala lepiej „poznać” jej strukturę wyszukiwarce. Sama ta czynność ma charakter czysto techniczny, dlatego warto ją poprzedzić refleksją nt. tego, jak w obrębie witryny będzie się poruszał potencjalny użytkownik. Chodzi o to, aby można odnaleźć w łatwy sposób poszczególne treści, nie błądząc po stronie w nieskończoność.

Responsywność

Obecnie optymalizacja strony internetowej w dużej mierze opiera się na dostosowaniu jej do różnych rodzajów urządzeń. Musi ona wyświetlać się poprawnie zarówno na komputerze, jak i na tablecie oraz telefonie komórkowym. Co więcej, ostatnimi czasy kładzie się coraz większy nacisk właśnie na urządzenia mobilne – częstotliwość i czas ich użytkowania stale rośnie.

Odpowiednia struktura nagłówków

Optymalizacja strony pod SEO polega również na stworzeniu właściwej struktury nagłówków. Warto pamiętać, że mamy ich do dyspozycji aż 6! Od H1 do H6. W nagłówku H1 powinno znaleźć się główne słowo kluczowe lub fraza kluczowa. Jednocześnie jego treść powinna w jasny sposób komunikować czytelnikowi, czego może się spodziewać w danym akapicie tekstu. Nagłówki niższego rzędu (od 2 do 6) powinny grupować treści w czytelny dla użytkownika sposób. Służą one do stworzenia „podsekcji” tekstu.

Unikalność treści

Optymalizacja strony pod Google nie będzie skuteczna, jeżeli nie zadba się o unikalny content. Serwowanie użytkownikom (i wyszukiwarce) zdublowanych opisów czy recenzji skopiowanych z innych stron musi zakończyć się niepowodzeniem. Szanse na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania mają te witryny, na których znajdują się ciekawe treści, nie występujące nigdzie wcześniej.

Znaczniki meta

Odpowiednie przygotowanie znaczników meta pozwoli na poprawne wyświetlenie strony w wynikach wyszukiwania. Trzeba przy tym pamiętać o zachowaniu właściwej długości opisu. Ma on przekazywać podstawowe informacje w sposób skrótowy, ale zachęcający użytkownika do kliknięcia w odnośnik.

Linkowanie wewnętrzne

Optymalizacja strony pod SEO obejmuje również umieszczanie w tekstach linków do innych podstron w ramach tej samej witryny. Ułatwia to użytkownikowi poruszanie się po stronie i nadaje całemu serwisowi większej spójności. Internauta może w ten sposób spędzić więcej czasu na danej stronie, a przecież na tym właśnie zależy jej właścicielowi.

Mamy nadzieję, że teraz będzie Ci łatwiej zadbać o swoją stronę. Jeśli nadal czujesz, że to nie Twoja bajka, to pamiętaj, że na rynku jest wiele firm, do których możesz się zwrócić z pomocą!

Software house PixelShark

Strona internetowa to świetny sposób na zareklamowanie własnej firmy. Jest ona tak samo ważna, jak popularne dziś prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Dlatego nasza agencja interaktywnaw Łodzi oferuje stworzenie witryny nowoczesnej, która przyciągnie potencjalnych klientów i będzie przygotowana do późniejszych działań związanych z pozycjonowaniem, czyli SEO.

Dzięki temu łatwiej będzie Ci dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, a co za tym idzie – zwiększy się świadomość o istnieniu Twojej działalności. Warto jest zatem postawić na stronę www wykorzystującą najnowsze technologie i modne szaty graficzne, co spowoduje stały napływ klientów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.